Ս.Վ.Մալայանի անվան ակնաբուժական կենտրոն
Կենտրոնը հանդիսանում է Առողջապահության նախարարության հանրապետական ակնաբուժական կենտրոնի իրավահաջորդը և ստեղծվել է ՀՀ առողջապահության նախարարության տրախոմատոզ-գլաուկոմատոզ դիսպանսերի հիման վրա:
Կենտրոնը կազմավորվել է 1978 թ․-ին՝ կլինիկայի ղեկավար Սերգեյ Վարդանի Մալայանի անմիջական նախաձեռնությամբ և գլխավորությամբ, որի անունն էլ այսօր կրում է։
Ղեկավարներ
Հայաստանի Հանրապետության հնագույն ակնաբուժական բուժհաստատություններից մեկը
Կենտրոնում աշխատում են բարձրակարգ մասնագետներ, որոնց գերակշիռ մասը որակավորվել է արտասահմանում մասնավորապես ԱՄՆ-ում:
Կենտրոնի բազմաթիվ բժիշկներ ամեն տարի մասնակցում են տարբեր գիտաժողովների, կոնֆերանսների, կոնգրեսների ինչպես ՀՀ-ում, այնպես էլ արտերկրներում:
Վիդեոյի հիմն. նկար
ամենամեծ բազմապրոֆիլային ակնաբուժական բուժհաստատությունը
Կենտրոնը հագեցած է ժամանակակից սարքավորումներով, որոնց միջոցով կատարվում են միջազգային ստանդարտներին համապատասխան ախտորոշիչ, բուժիչ և գիտահետազոտական գործունեություն: Այս ամենը մեզ թույլ է տալիս կատարել աշխարհում առկա գրեթե բոլոր վիրահատական միջամտությունները:
Մեր մրցանակները
«Վերջերս կատարակտի վիրահատություն եմ տարել այս ակնաբուժական կլինիկայում, և արդյունքներն անհավանական են:Վիրաբույժը և անձնակազմը շատ հմուտ և հոգատար էին ամբողջ ընթացքում:»
Լիլիթ Մարտիրոսյան
Մեր այցելուները
«Աանձնակազմը բարեհամբույր և ուշադիր էր: Բժիշկները մանրակրկիտ էին և ամեն ինչ պարզ բացատրեցին: Նրանց փորձի շնորհիվ ես այժմ ավելի լավ տեսողություն ունեմ, քան երբևէ:»

Центр является правопреемником Республиканского офтальмологического центра Министерства здравоохранения Армении и был создан на базе трахомато-глаукомного диспансера.
Он был основан в 1978 году по инициативе и под руководством С.В. Малаяна, чьё имя носит и по сей день.
Руководство
Одна из старейших офтальмологических клиник в Армении
В Центре работают высококвалифицированные специалисты, большинство из которых проходили обучение за рубежом, в том числе в США.
Многие врачи ежегодно участвуют в научных конференциях, симпозиумах и конгрессах как в Армении, так и за её пределами.
Крупнейший многопрофильный офтальмологический центр
Центр оснащён современным оборудованием, позволяющим проводить диагностику, лечение и научную работу в соответствии с международными стандартами. Это даёт возможность выполнять практически все виды офтальмологических операций, доступных в мире.
Наши награды
«Недавно мне сделали операцию по удалению катаракты в этой клинике. Результат превзошёл ожидания. Врач и персонал были внимательны и профессиональны на всех этапах лечения.»
Лилит Мартиросян
Отзывы наших пациентов
«Весь персонал был доброжелателен и внимателен. Врачи объясняли всё доступно и понятно. Благодаря их опыту я теперь вижу лучше, чем когда-либо прежде.»